Ogłoszenie

Polerowanie,ceramika

#1 17-10-2011 19:55:02

kilerek997
Szeregowy
Zarejestrowany: 23-09-2011
Ostatnia wizyta: 01-01-1970
Posty: 12

Podłączenie subwoofera do wzmacniacza dwukanałowego...

Witam,

Dalszy ciąg rozterek z podłączaniem subwoofera.. smile

Wzmacniacz śmiga zaraz po włączeniu radia, a więc kable +, - i remote muszą być prawidłowo podpięte. Problem w tym, że subwoofer nie gra. Sprawdzałem go na domowym sprzęcie audio i nie ma z nim problemów więc problem jest napewno z podpinką subwoofera ze wzmakiem.

I teraz tak (sÄ… dwie opcje).

Albo coś z czinczami - podłączyłem dwa chinche (+ i -) bezpośrednio do wejścia chinchowego w radiu i do wejścia in we wzmaku (być może pomyliłem się z in i trzeba podłączyć do out, ale to w sumie nie ważne bo próbowałem obu opcji)

Druga zagwostka to samo podłączenie subwoofera. Oczywiście z głośnika lecą dwa kable plus i minus, natomiast we wzmaku mam coś takiego

R[+ | - ]
L [+ | -]

dwa kanały, pod lewy i prawy głośnik. Ja natomiast mam jeden subwoofer. Próbowałem kilku opcji takich jak:

podłączenie tylko na kanał R lub tylko na L. no i rozdwoiłem końcówki kabli od subwoofera, tak że z końcówki plus i minus zrobiłem dwa plusy i dwa minusy i podpiąłem odpowiednio pod plusy na oba kanały we wzmaku.


Czy gdzieś zrobiłem błąd? Nie łapie się już w tym podpinaniu. Jeżeli nie to chyba jedyna przyczyną może być brak styku któryś z powyższych kabli? Ale wydaje mi się że to mało prawdopodobne... Wielkie dzięki za pomoce wink

Offline

 

17-10-2011 19:55:02

VW REKLAMA
Google AdSense


#2 18-10-2011 06:08:21

Marco
Admin
Od: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 23-07-2010
Ostatnia wizyta: 01-01-1970
Posty: 1346
Silnik/Moc: 1.4 TSI/152 KM
Serwis

Re: Podłączenie subwoofera do wzmacniacza dwukanałowego...

kabelek do suba musisz podpiąć tak:

nie rozdwajaj przewodów, to po pierwsze,
podepnij przewód plusowy (zazwyczaj ma czerwony pasek) do R+ a minusowy do R-, lub analogicznie do L+ i L-,
lub jeżeli Twój wzmacniacz ma opcję mostkowania kanałów, podepnij przewód plusowy do R+ a minusowy do L-, wtedy będzie większa moc na wyjściu,

jeśli to nie będzie działać to pewnie coś ze stykami w wzmacniaczu jest nie tak,
piszesz że w domu Ci działa, więc weź przykład z tego jak go podłączyłeś w domu, ogólnie schemat podłączenia się nie zmienia,
zawsze podpinasz jeden przewód do plusa, drugi do minusa, i napewno każdy z tych przewodów tylko do jednego wyjścia we wzmacniaczu..


VW FOREVER! CLICK ON A PHOTO smile

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/843/ddrx.jpg

Offline

 

#3 24-11-2015 16:50:24

paweldaniel
Nad wyraz gadatliwy
Zarejestrowany: 13-01-2011
Ostatnia wizyta: 01-01-1970
Posty: 265
Silnik/Moc: 2.0 Tdi 140KM

Re: Podłączenie subwoofera do wzmacniacza dwukanałowego...

Witam panowie moze ktos z was mial podobny problem dzisiaj podlaczyłem wzmacniacz pod radio i skrzynia w bagazniku no i wszystko by było ok gdyby nie zakłucenia ktore sa odpaliłem samochod i w skrzyni dzwiek jak w grze gta nawet to przyjemne bylo bo tak jak bym do jakiegos V8 sie przesiadł ale nie o to chodzi wiec wyciagnałem radio i czincze i cisza moze to problem nie za dobrej jakosci czinczy ?

Offline

 

#4 25-11-2015 12:36:02

paweldaniel
Nad wyraz gadatliwy
Zarejestrowany: 13-01-2011
Ostatnia wizyta: 01-01-1970
Posty: 265
Silnik/Moc: 2.0 Tdi 140KM

Re: Podłączenie subwoofera do wzmacniacza dwukanałowego...

No i winowajca znaleziony Masa radio miało nie za dobra mase trzeba było zmasowac czincze z radie i problem zniknął .

Offline

 

Stopka forum

Katalog Stron www statystyka Katalog stron


Powered by PunBB//Modifed by GOLFV.PL