Ogłoszenie

Polerowanie,ceramika

#1 11-03-2012 17:47:49

freshcars
Jeszcze się nie znamy
Ostatnia wizyta: 01-01-1970

PROBLEM PALI MI SIE RURA WYDECHOWA I WYDMUCHAŁO DZIWNY OSAD Z TŁUMIKA

Mam problem ze swoim GTI (2.0 TFSI 200 KM z BlowOff ) ostatnio zaliczylem lekki drift po polu hmm zabraklo miejsca w zakrecie ,efektem byl podgiety wydech uszkodzona miska, zerwana lapa silnika uszkodzona turbina ,lekki strzal w pompe abs takze troszke dlubania i sezon zimowy GTI spedzil na podnosniku a ja na ujezdzaniu parnika(silnik disla).Wracając do tematu po zmontowaniu wydechu okazało się ,ze po odpaleniu auta zaczyna sie palic (nagrzewac i dymic) czesc  za katalizatorem tak mi sie wydaje, tj ten element pokryty siatka ktory tlumi drgania i z tłumika posypaly sie drobinki metalu czy jakiegos proszku.
Czy to sa objawy tego ze wysypal sie katalizator ?
Ogolnie silnik ma nierowne obroty lekko skacze i czasem spada ponizej 10 tys tak ze zapala sie ladowanie ,czy moze to byc uszkodzona sonda lambda. jak zachowuje sie auto z uszkodzonym katalizatorem czym to grozi.

11-03-2012 17:47:49

VW REKLAMA
Google AdSense

#2 11-03-2012 19:20:19

RUTRA
On wie wszystko
Od: Rawicz
Silnik/Moc: BAG/115 oraz BYD/230

Re: PROBLEM PALI MI SIE RURA WYDECHOWA I WYDMUCHAŁO DZIWNY OSAD Z TŁUMIKA

Przyczyna palenia się wydechu i dymienia może byc to, że poleciał olej z silnika przez uszkodzoną turbinę do układu wydechowego, który tam teraz zalega i to właśnie najprawdopodobniej on dymi po nagrzaniu się układu wydechowego. Jeżeli zmieniałeś turbinę na używaną to może ona tez przepuszczac olej do układu wydechowego - jest nieszczelna). Co do reszty to nie mam koncepcji, ale opisana powyżej usterka może generowac opisane przez Ciebie pozostałe problemy.

Ostatnio edytowany przez RUTRA (11-03-2012 19:28:30)

#3 12-03-2012 15:44:41

RUTRA
On wie wszystko
Od: Rawicz
Silnik/Moc: BAG/115 oraz BYD/230

Re: PROBLEM PALI MI SIE RURA WYDECHOWA I WYDMUCHAŁO DZIWNY OSAD Z TŁUMIKA

freshcars napisał:

Mam problem ze swoim GTI (2.0 TFSI 200 KM z BlowOff ) ostatnio zaliczylem lekki drift po polu hmm zabraklo miejsca w zakrecie ,efektem byl podgiety wydech uszkodzona miska, zerwana lapa silnika uszkodzona turbina ,lekki strzal w pompe abs takze troszke dlubania i sezon zimowy GTI spedzil na podnosniku a ja na ujezdzaniu parnika(silnik disla).Wracając do tematu po zmontowaniu wydechu okazało się ,ze po odpaleniu auta zaczyna sie palic (nagrzewac i dymic) czesc  za katalizatorem tak mi sie wydaje, tj ten element pokryty siatka ktory tlumi drgania i z tłumika posypaly sie drobinki metalu czy jakiegos proszku.
Czy to sa objawy tego ze wysypal sie katalizator ?
Ogolnie silnik ma nierowne obroty lekko skacze i czasem spada ponizej 10 tys tak ze zapala sie ladowanie ,czy moze to byc uszkodzona sonda lambda. jak zachowuje sie auto z uszkodzonym katalizatorem czym to grozi.

Jedną z przyczyn opisanych powyżej problemów może byc także brak iskry na którymś z cylindrów, skutkiem tego jest nierówna praca silnika, a także to, że niespalone paliwo przedostaje się do układu wydechowego i po rozgrzaniu katalizatora następuje jego zapłon w układzie wydechowym.

Stopka forum

Katalog Stron www statystyka Katalog stron