Ogłoszenie

• Start
  •  » Manuale
  •  » [Instrukcje] Automatycznie otwieranie klapy tylnej, tutorial by krisv (RSS Feed)

#1 03-06-2010 14:02:14

master
Szefo ;)
Od: Szczecin
Ostatnia wizyta: 01-01-1970
Silnik/Moc: TDI +
Serwis

[Instrukcje] Automatycznie otwieranie klapy tylnej, tutorial by krisv

"Działanie patentu
http://pszczolek.wrzuta.pl/film/01xcRiP … apy_golf_v

Sprawa wyglada nastepujaco smile

-Demontujemy silowniki z tylniej klapy ( uwaga ona w brew pozorom jest bardzo ciezka tongue )
-Do pomocy bierzemy szczypce i obcęgi w celu odkrecenia koncowki z silownika ( trzeba troche sily uzyc niestety  lub stetz mocno sie trzymaja).
-Scigamy kapturki z siłowników i w kapturki wsadzamy podkladke + spreżyne ktora srednio na 1 cm wystaje poza kapturek.
-Nastepnie wszystko skladamy do kupy .
-Podpinamy Vaga wchodzimy jak sie niemyle w moduł komfortu zaleznie od sterownika  Szukamy opcji Klapa bagaznikowa Softtouch aktywujemy te opcje.

Po tym zabiegu  przy dłuższym przytrzymaniu środkowego przycisku w pilocie powinna sie automatycznie toworzyc klapa smile

Tutaj jeszcze link z pelnym opisiem po niemiecku
http://www.team-dezent.at/anleitungen/G … numbau.pdf
Sprezynek szukalem w budowlanym ale tez nie bylo.
sa to tzw  sprezynki naciskowe smile i na dobra sprawe producent w PL jest brud .
Ja wczoraj w Leroy Merlin kupilem taka ( jak masz kompresor dla lakiernika i jego pistolet to zawsze na szlauchu jest taka sprezynka ktora zapobiega zalamaniu sie szlauchu ) w koncu niczego innego nie znalazlem.
W domu jak sie okazalo owy sprzet byl za slaby sad niestety.
Wiec juz taki dosyc zniechecony podszedlem do plota:P do sasiadki i mowie Pani XXXX czy nie ma Pani moze przypadkiem sprezynki smile
O dziwo miala  idealnie pasujaca do tego modu sprezynke gdzies znalazla. zeby bylo smieszniej sprezynka jest na tylko  nazwijmy to mocna i sam bylem wstanie ja zgiac na jaki 1 - 1,5 cm wiec bardzo dobrze odbijala:)
Wiec reasumujac trzeba szukac niestety ciezko w normalnych sklepach znalesc cos podobnego. Ale w internecie roi sie od producent w kazdym zakatku polski."

03-06-2010 14:02:14

VW REKLAMA
Google AdSense

#2 13-06-2010 14:39:58

Pawel
Aktywny

Re: [Instrukcje] Automatycznie otwieranie klapy tylnej, tutorial by krisv

Fajny bajer tylko skąd wziąć odpowiednią sprężynkę?

#3 06-02-2011 10:31:12

robert27
Aktywny

zamiast sprężynki mozna wymienić siłowniki na mocniejsze,o ile pamietam 700nm, wtej chwili mamy jakieś 550 big_smile

#4 06-02-2011 17:42:01

master
Szefo ;)
Serwis

robert27 napisał:

zamiast sprężynki mozna wymienić siłowniki na mocniejsze,o ile pamietam 700nm, wtej chwili mamy jakieś 550 big_smile

Od skody fabii model98-? pasują,600n chyba mają. Ogólnie ten mod do mnie nie przemawia, po pierwsze to siłowniki po pewnym czasie się ułożą i klapa się nie będzie otwierać z pilota, można założyć jeszcze mocniejsze ale wtedy mało klapy nie urwie, sprężynki były dobre...do czasu, paru osobom uszkodziło siłowniki, wylał się olej.

#5 06-05-2011 21:29:47

soawek
Szeregowy
Od: szczecin
Silnik/Moc: 115 KM

do mojego golfa V chciałbym zamontować w warsztacie ,Przeciaż to pomysł super,gdzie mogę się zgłosić

#6 14-08-2011 01:30:34

master
Szefo ;)
Serwis

Możesz zrobić bez sprężynki, wystarczą odpowiednio mocne siłowniki, mimo wszystko mod jest taki sobie, sprawdzone, wyżej napisałem wszystko co na minus.

• Start
  •  » Manuale
  •  » [Instrukcje] Automatycznie otwieranie klapy tylnej, tutorial by krisv (RSS Feed)

Stopka forum

Katalog Stron www statystyka Katalog stron